Незважаючи на значний потенціал України саме в органічному секторі, наразі лише 1% української землі відповідає вимогам органічного вирощування.

В Україні триста тисяч гектарів сільськогосподарських земель має статус органічних. Крім того, ще дев’яносто тисяч гектарів перебувають у статусі «перехідного періоду». Це, власне, складає усього 1% землі, яку охоплює органічне виробництво. Про це повідомив журнал «Landlord» із посиланням на коментар першого заступника міністра АПК Максима Мартинюка.

Зокрема, політик відзначив, що від загальної площі с/г земель в Україні органічні ділянки є досить малими і складають усього 0,89%. Водночас існує перспектива того, що ця частка має усі шанси збільшитися.

«Україна та ЄС за багатьма товарними категоріями мають широкі перспективи збільшення товарообігу, однак саме в частині органічної продукції має місце збіг кількох позитивних факторів. По-перше, ринок органіки ЄС демонструє стабільне та значне зростання. По-друге, цей ринок не лише ємний, але і відрізняється високою платоспроможністю. І по-третє, Україна має надвисокі можливості для нарощування виробництва органічної продукції, тож може задовольнити цей попит», ‒ наголосив чиновник.

Відзначимо, усе більше аграріїв переходять на органіку. За словами керівника ТОВ «Жива Нива» Олексія Язикова, який останні 8 років займається саме органікою, для успішного вирощування органічних культур потрібен гарний попередник, який очистить поля від хвороб і бур’янів. Другий секрет криється у механічному способі обробки ґрунту. І, звісно, особливо важливо обрати правильний сорт, який зможе виправдати сподівання фермера. Якщо ж сільгоспвиробнику вдасться виростити пристойний органічний урожай, то ціна такого продукту у тому ж таки Євросоюзі буде в декілька разів вищою за інші не органічні аналоги.

Читайте також: ТД «Соевый век» провел самый большой День поля в Украине!

UA GROUP

Ми – журналісти, які працюють на аграріїв, а не навпаки.

Долучайтесь до нашої дружної команди, до колективу думаючих людей.

Приєднуйтесь до UA Group Media!

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я