Сімейне фермерське господарство «Сподівання» (Львівська область) стало першим в Україні в галузі тваринництва, що скористалося аграрними розписками.

Воно отримало від місцевого приватного підприємства «Кооперативна солідарність» позику під заставу 25 тонн коров’ячого незбираного молока, яке має постачатиме кредитору впродовж року.

Про це повідомляє Національний прес-клуб «Українська перспектива».

Особливість цієї «молочної» аграрної розписки ще й у тому, що за реалізацію договору взялися не дві сторони, як зазвичай, а три. Крім кредитора і позичальника, зобов’язання на себе взяла і Львівська аграрна дорадча служба (ЛАДС). Спільно з кооперативним об’єднанням «Рівноправність» вона реалізує на Львівщині міжнародний канадський проект «Розвиток молочного бізнесу в Україні».

Згідно з договором, ЛАДС бере на себе зобов’язання надавати не лише дорадчі послуги, а й забезпечувати участь голови ФГ у навчальних програмах, які вона проводить.

Також у договорі за аграрною розпискою чітко виписані параметри співпраці. Зокрема, передбачена базова жирність молока – 3,4%, доїння має здійснюватися двічі на день, а раціон годівлі тварин – відповідати рекомендаціям спеціалістів ЛАДС.

Сторони передбачили й форс-мажорні обставини. В договорі зазначено, що в разі нестачі молока для повного погашення зобов’язань позичальник може розрахуватися за аграрною розпискою майбутнім урожаєм будь-якої іншої сільськогосподарської продукції.

Так, голова ФГ «Сподівання» Михайло Маціканич припускає, що в разі непередбачених ускладнень матиме можливість розрахуватися врожаєм сої, яку теж вирощує.

ФГ «Сподівання» обробляє 30 га землі й утримує 21 корову. Виробляє 100 л молока на добу. Планує наростити обсяги, і не лише за рахунок збільшення поголів’я стада, але й завдяки зростанню його продуктивності.

AgroTimes

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я