Вертикальні ферми розвиваються в Європі
Вертикальні ферми розвиваються в Європі

В найближчі 2 роки німецький стартап Infarm обладнає в країнах Євросоюзу мережу модульних вертикальних ферм для вирощування листових овочів. Компанією вже відкриті понад 50 ферм у Берлині. На європейську експансію Infarm вдалося залучити 25 млн доларів. До грудня 2018 року міні-ферми з’являться в інших містах Німеччини, а також Парижі, Лондоні та Копенгагені.

За рахунок модульної конструкції ферми можна встановлювати на кухнях ресторанів, в їдальнях, торговельних залах та навіть невеликих крамницях. Грядки встановлюються на спеціальних поддонах один над одним. Ферми використовують принцип гідропоніки, тому рослинам не потрібен ґрунт – усі необхідні речовини вони отримують з поживного розчину. Сонячне світло замінюють світлодіоди.

Технология Infarm дозволяє вирощувати трави, зелень, а також овочі та фрукти. Поки що асортимент стартапу обмежується 200 сотрами зелені. Найближчими роками компанія планує також вирощувати гриби, перець чилі та томати

Вертикальна ферма Infarm
Вертикальна ферма Infarm

Читайте також: Рост урожая: природа приходит на помощь

Infarm керує фермами віддалено. Дані щодо стану врожаїв надходять в облачну систему , таким чином співробітники компанії можуть на відстані регулювати ступінь освітлення, температуру, рН та склад поживних речовин індивідуально для кожної рослини. Саме такий підхід підвищує врожайність. Так, щомісяця на одному модулі, площа якого 2 кв. м можна вирощувати  до 1200 рослин.

На початку лютого стартап привернув 25 млн доларів в раунді фінансування А. Як повідомляє TechCrunch, інвесторами стали Balderton Capital, TriplePoint Capital, Mons Investments, а також Cherry Ventures, QUADIA та LocalGlobe.

Раніше компанія отримала грант на 2,5 млн доларів від Єврокомісії. Загалом Infarm вдалося залучити 35 млн доларів.

Зібрані кошти компанія витратить на експансію, а також на розвиток дослідного центру площею 5000 кв. м у Берліні. Крім цього, в перспективі компанія планує відкрити філіали в США та Південній Кореї.

За матеріалами Хайтек

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я