Віктор Шеремета: «Уряд підтримуватиме вітчизняних виробників насіння та малих фермерів»

Щоб розвивати галузь вітчизняного насінництва, зробити її конкурентоздатною, а заразом продовжувати підтримувати малих фермерів, уряд надаватиме компенсацію за придбання насіннєвого матеріалу. Про це у ході Насіннєвого форуму в рамках Зернових технологій-2018 заявив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета.

– Я особисто, як учорашній фермер, купляв іноземне насіння. Звичайно, адже на день приїжджають по п’ять менеджерів різних компаній, які пропонують іноземні селекції. Тоді мене це зачіпало як українця: невже ми будемо існувати лише на іноземних селекціях? І коли я прийшов на посаду заступника міністра, спираючись на досвід своєї колишньої роботи, у мене виникло питання: як підтримати українського фермера, підтримати українське насінництво, селекцію, генетику? Один із напрямків нашої державної політики це надання компенсації на купівлю вітчизняного насіння.

Механізм надання коштів знаходиться на фінальній стадії погодження, але вже сьогодні фермери можуть закуповувати українське сертифіковане насіння, щоб отримати компенсацію. Після посівної, складання відповідного акту посіву та оформлення всіх необхідних документів, фермер отримає компенсацію протягом двох місяців. Документи розглядатимуться двічі на рік – після весняної та осінньої посівної.

Якщо цей механізм виявиться успішним, то сума компенсації буде збільшуватися і будуть запропоновані доповнення на наступні роки.

Можливо, навіть передбачимо і умови для іноземних селекцій, але вирощених в Україні. І тільки тоді, коли вітчизняне насінництво буде конкурентоспроможним.

Сьогодні вітчизняне насінництво нагадує мені українську приказку: «вміла готувати, та не вміла подавати», адже його реклама поступається іноземній. Щоб налагодити цю ситуацію і підтримати українських аграріїв, ми і будемо дотримуватися встановленого підходу, – наголосив політик.

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я