Як виростити солодкий виноград? Більшість фахівців сходяться у думці, що без підгодівель рослин тут не обійтися. Але що саме і коли вносити, щоб отримати відмінний результат? Відповідь дізнаєтеся у нашому огляді!

Першу підгодівлю виконують навесні, перед відкриттям кущів. Вносять 40-50 г азотних добрив, 40 г суперфосфату, 30 г калійних добрив на один кущ. Вносять їх у канавки, що утворилися під час укриття кущів на зиму. Після цього добрива прикривають ґрунтом.

Другу підгодівлю потрібно проводити навесні, за 10-12 днів до початку цвітіння. При цьому вносять у вигляді водяного розчину 40-50 г азотних добрив, 50 г суперфосфату й 30-40 г калійних добрив із розрахунку на один кущ. Цього разу для підгодівлі можна використати гноївку й курячий послід, які розбавляють водою (2 відра води на 1 відро добрив) і залишають на 10-12 днів у накритій бочці для шумування. Після цього розчин розбавляють в 5-6 разів, додають суперфосфат (20-25 г) і калійні добрива (15-20 г) на відро води. Розчин вносимо в ямки або канавки, викопані по периметру куща з розрахунку 1 відро на кущ.

Третю підгодівлю роблять на початку дозрівання ягід (наприкінці липня – на початку серпня). Цього разу вносять калійні й фосфорні добрива. Азотні в цей період виключаються. Норма внесення – по 50 г суперфосфату й калійних добрив на кущ. Калійні добрива можна замінити потрійною або п’ятикратною нормою деревного попелу. Найкращим буде попіл, отриманий при спалюванні деревини фруктових дерев, а особливо виноградної лози, яку щорічно видаляють з виноградних кущів під час обрізки. У деревному попелі втримуються в легкодоступній формі калій, мікроелементи, а також незначна кількість фосфору.

Необхідно пам’ятати, що надлишок одного елемента живлення не заміняє недолік іншого, тому що роль їх у житті рослини різна.

Крім кореневих підгодівель, на винограднику проводять і позакореневі. У цьому випадку рослина засвоює розчин живильних речовин за допомогою листів і втеч. Це найбільш швидкодіюча підгодівля. Ефективність її значно збільшується при одночасному виконанні обох способів підгодівлі. Для позакореневих підгодівель використають як основні елементи харчування (азот, фосфор, калій), так і мікроелементи (бор, кобальт, марганець, мідь, молібден, цинк й ін.).

Читайте також: ТОП-7 порад, як збільшити врожайність томатів

Єлизавета Гречана

Моя земля – моя любов…

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я