Основою сівозміни мають стати зернобобові – запевняють вчені Миколаївської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту зрошуваного землеробства НААН України.

У сучасних умовах, коли внесення органічних і мінеральних добрив обмежене через практичну відсутність перших і дорожнечу других, основою сівозміни, за словами науковців, має стати зернобобовий клин, тобто введення в сівозміни високобілкових культур.

Читайте також: Соєве питання – 2018. Сіяти чи ні?

Вчені запевняють – через те, що рослинництво в Степу перейшло на вирощування виключно зернових та олійних культур в Україні спостерігається деградація чорноземів. Тому є потреба передбачати збільшення мобілізації біологічного азоту шляхом введення в структуру посівних площ бобових культур, під якими необхідно задіяти не менше як 10% ріллі, а краще —15-20%.

Наприклад, у північних районах Степу соя та нут характеризуються високою симбіотичною азотфіксацією (до 200 кг/га і більше), що сприятиме зниженню витрат на придбання азотних добрив. Окрім цього, бобові є чудовими попередниками для озимих і цілком прибутковими культурами.

За матеріалами agrotimes.net

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я