Володимир Топчій

У ході Насіннєвого форуму в рамках Зернових технологій-2018 про стан та перспективи розвитку насіннєвої галузі України розповів Володимир Топчій, директор департаменту аграрної політики та сільського господарства Міністерства аграрної політики і продовольства України

Про сертифікацію

– Процес становлення ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції» був складним, проте на сьогодні підприємство має всі можливості для роботи, зокрема і фінансові ресурси. Наразі ми тримаємо руку на пульсі і якщо у роботі підприємства будуть якісь відхилення, ми  і я особисто готові реагувати миттєво.

Вже 2 роки ми очікуємо рішення європейської комісії щодо визнання нашої сфери сертифікації тією, яка відповідає європейським нормам. Це дасть додатковий поштовх і ми зможемо активно рухатися на ринки країн Євросоюзу і не тільки з метою розширення експорту.

Про селекції

– За останні 5 років кількість учасників ринку зменшилася мало не вдвічі. У 2017 року на ринку було представлено 547 суб’єктів насінництва. Це пов’язано з низькою собівартістю виробництва.

Світ глобалізується, а селекціонер, який продукує сорт, думає які результати покаже цей сорт для окремої природньо-кліматичної зони та регіону України. І, нажаль, поки не думає, що його сорт повинен завоювати усю планету. Наприклад, сьогодні у Державному реєстрі рослин з 10 тисяч найменувань до 30% – це голландці. А от у Голландії немає жодної заявки на реєстрацію або сертифікацію сортів  від українців.

Мінагрополітики чудово розуміє, що один із шляхів розвитку галузі – це створення умов для розвитку експорту. Ми повинні орієнтуватися на лідера, яким зараз є Угорщина (300 тис. т)

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я