З року в рік аграрії всієї України дедалі частіше переконуються у тому, що змін на краще в питанні впливу кліматичних факторів на рослину очікувати не варто. Тому агрономи поступово змінюють підхід в технології вирощування, все більше приділяючи увагу антистресантам та стимуляторам росту рослин.

Так, в умовах зміни клімату, все більш розмитим стає поняття оптимальних строків сівби озимих культур. В літньо – осінній період все частіше спостерігається недостатня забезпеченість вологою. І якщо на парах з цією проблемою вдається якось миритися, то при порушенні оптимальних сівозмін агроному доводиться діяти на свій страх і ризик, сіючи в «суху землю» або чекаючи вологи відтягувати посів. Як наслідок часто отримують зріджені сходи та слабо-розвинені рослини. Варто відмітити, що гербіциди також мають частину стресового впливу для основної рослини. І якщо від якісних препаратів стрес невеликий, то від неякісних або контрафактних препаратів втрати можуть бути дуже вагомими.

Як же аграрії виходять з даної ситуації? Вони звертають свою увагу в бік використання антистресантів і стимуляторів росту починаючи вже з передпосівної обробки насіння. А якщо насіння належним чином підготовлене, як у гібридів озимого ріпаку, то проводять обробки по листу.

Антистресанти та стимулятори росту це окремий вид продуктів, який застосовують як для передпосівної обробки насіння так і для листового нанесення. Основне їх завдання направлене на підвищення стійкості рослин до стресових факторів, подолання наслідків їх шкідливої дії, стимуляції обміну речовин, природнього імунітету та підвищення коефіцієнту використання елементів живлення.

Вдалий приклад застосування антистресантів та стимуляторів росту можна навести з господарства, яке знаходиться в Павлоградському районі Дніпропетровської області. Тут на початку вересня був посіяний озимий ріпак, забезпеченість вологою була дуже низькою. Попередником слугував горох, тому вносили гербіцид для знищення його падалиці через що рослини ріпаку озимого отримали негативний стрес. Саме тому було прийнято рішення використати на частині посіву препарат від компанії «Агротехносоюз» – Гуміфілд Форте Фульвік в.с. в нормі 0,4 л/га, який поєднує в собі дві діючі речовини – 135 г/л солей гумінових кислот та 65 г/л фульвових кислот. Дані речовини забезпечили антистресову і стимулюючу дію на рослини ріпаку.

Наявні в складі препарату Гуміфілд Форте Фульвік в.с. солі гумінових кислот забезпечили зняття стресового впливу і простимулювали ріст та розвиток кореневої системи. А фульвові кислоти простимулювали розвиток листового апарату та підвищили коефіцієнт засвоєння мікроелементів з ґрунту. За рахунок чого рослини більш швидше «оговтались» від стресу та накопичили достатню кількість цукрів перед зимівлею.

Спеціалісти компанії «Агротехносоюз» відслідковують розвиток культури на даному полі і зробили фотозвіт стану рослин до та після обробки препаратом Гуміфілд Форте Фульвік в.с. Також в кінці сезону будуть оголошені результатами збирання врожаю.

UA GROUP

Ми – журналісти, які працюють на аграріїв, а не навпаки.

Долучайтесь до нашої дружної команди, до колективу думаючих людей.

Приєднуйтесь до UA Group Media!

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я