Бур’яни – одна з найболючіших проблем у вирощуванні будь-якої культури. Забур’яненість посівів призводить до зниження якості та зменшення врожайності культурних рослин, а отже і зменшення прибутків для аграріїв. Тому варто знати як ефективно знищувати найпоширеніші бур’яни.
Спеціалісти компанії «Укравіт» дали практичні поради для ефективної боротьби з однорічними злаковими та однорічними дводольними бур’янами.
- Очищення насіння
Слід контролювати засміченість посівного матеріалу насінням бур’янів. Дотримання високого рівня агротехніки на насіннєвих посівах – запорука отримання чистого від насіння бур’янів посівного матеріалу. Важливим запобіжним заходом контролю забур’яненості є ретельне очищення насіннєвого матеріалу на спеціальних насіннєочисних машинах. Насіннєочисні машини і робочі частини до них (решета, циліндри) підбирають відповідно до особливостей тих бур’янів, від яких треба очистити зерно. Насіння, яке неможливо повністю очистити від бур’янів (наприклад, овес від вівсюга), не висівають, а замінюють чистим.
- Чергування культур в сівозміні
Оскільки окремі групи культурних рослин засмічуються специфічними бур’янами, які звичайно і ростуть на посівах цих рослин, слід дотримуватися чергування культур. Це дозволить запобігти розвитку та поширенню бур’янів на нових посівах аналогічних культур. З озимих культур добре пригнічують бур’яни жито, з ярих – гречка.
- Знищення бур’янів за межами поля
Серед запобіжних заходів велике значення має також знищення бур’янів на межах, узбіччях доріг, канавах, ярах, у полезахисних смугах, на необроблюваних землях, дамбах, відкосах зрошувальних та осушувальних систем до їх цвітіння шляхом скошування чи обприскування гербіцидами.
- Проведення досходових обробок ґрунту
Боротьбу за чисті посіви варто починати до появи сходів. Для цього проводять обприскування ґрунту базовими гербіцидами. Застосування, для прикладу, препаратів «Антисапа» або ж «Антисапа Ліквід», які мають системну довготривалу дію та контролюють широкий спектр гербіцидної дії.
- Обробка засобами захисту рослин в період вегетації
Післясходова обробка забезпечить надійний контроль бур’янів та сприятиме отриманню якісного врожаю. З цією метою проводять внесення бакових сумішей, обраних за діючою речовиною відповідно до наявних бур’янів у посівах.
Також слід зауважити, що бур’яни здатні розвивати стійкість до гербіцидів, тому слід обирати лише оригінальні високоефективні препарати, які однозначно допоможуть вам позбавитися шкодочинних рослин на полях.
Читайте також: Правила використання мінеральних добрив для рослин

Немає нічого мінливішого, ніж погода