Бур’яни – одна з найболючіших проблем у вирощуванні будь-якої культури. Забур’яненість посівів призводить до зниження якості та зменшення врожайності культурних рослин, а отже і зменшення прибутків для аграріїв. Тому варто знати як ефективно знищувати найпоширеніші бур’яни.

Спеціалісти компанії «Укравіт» дали практичні поради для ефективної боротьби з однорічними злаковими та однорічними дводольними бур’янами.

  1. Очищення насіння

Слід контролювати засміченість посівного матеріалу насінням бур’янів. Дотримання високого рівня агротехніки на насіннєвих посівах – запорука отримання чистого від насіння бур’янів посівного матеріалу. Важливим запобіжним заходом контролю забур’яненості є ретельне очищення насіннєвого матеріалу на спеціальних насіннєочисних машинах. Насіннєочисні машини і робочі частини до них (решета, циліндри) підбирають відповідно до особливостей тих бур’янів, від яких треба очистити зерно. Насіння, яке неможливо повністю очистити від бур’янів (наприклад, овес від вівсюга), не висівають, а замінюють чистим.

  1. Чергування культур в сівозміні

Оскільки окремі групи культурних рослин засмічуються специфічними бур’янами, які звичайно і ростуть на посівах цих рослин, слід дотримуватися чергування культур. Це дозволить запобігти розвитку та поширенню бур’янів на нових посівах аналогічних культур. З озимих культур добре пригнічують бур’яни жито, з ярих – гречка.

  1. Знищення бур’янів за межами поля

Серед запобіжних заходів велике значення має також знищення бур’янів на межах, узбіччях доріг, канавах, ярах, у полезахисних смугах, на необроблюваних землях, дамбах, відкосах зрошувальних та осушувальних систем до їх цвітіння шляхом скошування чи обприскування гербіцидами.

  1. Проведення досходових обробок ґрунту

Боротьбу за чисті посіви варто починати до появи сходів. Для цього проводять обприскування ґрунту базовими гербіцидами. Застосування, для прикладу, препаратів «Антисапа» або ж «Антисапа Ліквід», які мають системну довготривалу дію та контролюють широкий спектр гербіцидної дії.

  1. Обробка засобами захисту рослин в період вегетації

Післясходова обробка забезпечить надійний контроль бур’янів та сприятиме отриманню якісного врожаю. З цією метою проводять внесення бакових сумішей, обраних за діючою речовиною відповідно до наявних бур’янів у посівах.

Також слід зауважити, що бур’яни здатні розвивати стійкість до гербіцидів, тому слід обирати лише оригінальні високоефективні препарати, які однозначно допоможуть вам позбавитися шкодочинних рослин на полях.

Читайте також: Правила використання мінеральних добрив для рослин

 

Юлия Топонар

Немає нічого мінливішого, ніж погода

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я