Органічним напрямком Андрій Вдовиченко зацікавився 10 років тому, керуючи науково-дослідним підприємством. За родом діяльності він був пов’язаний зі швейцарським науково-дослідним інститутом органічного сільського господарства, тоді й вирішив присвятити свою дисертацію темі органічного господарства.

Спільно з нашими швейцарськими партнерами у нас була можливість вивчити різні технології в наших умовах: різні підходи, різні принципи органічного виробництва. Вже тоді постало питання, щоби втілити все не в наукових дисертаціях, а на великому виробництві, зробити щось для розвитку своєї країни”, – згадує вчений.

Нині він директор з органічного рослинництва. На роботу в багатопрофільний сільськогосподарський холдинг учений прийшов минулого року та почав упроваджувати свої наукові розробки.

Загальна площа с\г угідь підприємства – 2700 га. Маємо вже сертифіковані органічні теплиці, які є одними з найкращих в Україні та в яких застосовуються дуже сучасні технології”, – говорить фермер-вчений.

Земля для органічного виробництво використовується чиста, без будь-яких хімічних добрив і добавок.

За словами фермера, органічний напрямок краще розвивати в господарстві з комплексною системою, щоб було все, як у нього, під рукою, – тваринництво, теплиці, поля і сади. Ще він планує налагодити виробництво компосту, органічних добрив і добавки.

Під злакові Андрій Вдовиченко відводить майже 1000 га, підбирає найбільш стійкі й адаптовані сорти та гібриди до вирощування.

Зерно, вирощене згідно з органічними нормами, має колосальний попит у Європі, США та Японії. Навіть за більшої вартості у 1,5-2 рази. 90% органічної продукції з України йде на експорт.

Для мене органіка – це філософія, погляд на життя і на всесвіт. Всі ми хочемо, щоб наші діти їли якісну продукцію, щоб наша земля була здоровою, щоб була здорова екологія. Мені здається, що зараз немає альтернатив для всього цього. Органіка – моє хобі, я задоволений якістю продукції, тим, що я продаю людям, у мене совість чиста перед собою і Богом”, – наголосив Андрій Вдовиченко.

uatv.ua

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я