ФАО має значення
Як обрати гібрид кукурудзи на 2018 рік

Українські аграрії масово переходять на кукурудзу з меншим ФАО.  Ще декілька років тому в Україні на кукурудзу з ФАО меншим за 340 увагу звертали хіба що новатори – такі собі фермери-експерементатори. З року в рік гібриди з меншим ФАО набирали популярності, адже клімат продовжує диктувати свої правила й до його змін доводиться прилаштовуватися.

“В умовах мінливого українського клімату сіяти кукурудзу виключно з високим ФАО не доречно. Тим паче – в ризикованих зонах. Набагато важливіше обрати відповідні гібриди.”  – так вважає голова компанії “Агро Гена” Геннадій Ковальчук.

Пізні ФАО протягом багатьох років в Україні дійсно були популярнішими. І це обґрунтовано: попередні роки вологи вистачало. Але, на прикладі останніх років всі переконалися – ситуація суттєво змінилася. Природа змушує адаптуватися до нових викликів – холодної весни та затяжної посухи.

Агроном-консультант Групи компаній UA Group Олександр Горбенко дав декілька порад вітчизняним аграріям стосовно правильного підбору гібриду кукурудзи на прийдешній сезон.

Концепція раннього висіву

Звертайте увагу на тип зерна
Звертайте увагу на тип зерна

Зазвичай фермери приступають до висіву кукурудзи, коли температура ґрунту досягає 12-15°C. Сьогодні треба висівати кукурудзу раніше: саме тоді насінина а подальшому рослина, встигне на початку свого розвитку вхопити ще наявну у ґрунті вологу. Рекомендована температура висіву 4-6°C.

Важливо: при виборі гібриду для раннього висіву звертайте увагу на характеристики холодостійкості. Не всі гібриди спроможні витримувати різкі зниження температури. Гібриди, які пристосовані до раннього висіву витривалі до різких весняних заморозків та без зусиль відновлюють процес розвитку при підвищенні температури.

ФАО до 300

Те, що ранні гібриди кукурудзи не характеризуються високою стабільною врожайністю – це неправдиве кліше. Ранній висів раннього гібриду гарантує те, що процес запилення початків не припаде на критично посушливий період. Таким чином проблему недозапилення початків усунуто. З цього приводу також можна звернути увагу на технологію перехресного запилення. Таким чином в посів одного гібриду додається інший з меншим або більшим ФАО.

Тип зерна

Звертайте увагу на гібриди, тип зерна яких зубовидний або кремнисто-зубовидний. У сприятливих кліматичних умовах набагато вищу врожайність покаже зубовидний тип зерна. Якщо ж рік буде несприятливим – кремнисто-зубовидні гібриди мають показати себе краще приблизно на 1-1,5 тони. Тож, щоб мінімізувати ризики, сіяти треба обидва типи гібридів.

Вологовіддача

Ніхто не скаже краще, ніж всесвітньо відомий професор Дітер Шпаар у своїй книзі “Кукурудза”: гібриди з технологією раннього посіву і зубовидним типом зерна гарантують вологовіддачу на порядок вищу, ніж будь-які інші гібриди.

Читайте также: Сезон сезону рознь, или кукуруза с каким ФАО подходит Украине?

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я