Початок весни порадував виробників свинини продовженням позитивної динаміки цін закупки. Таким чином, якщо у минулі три тижні ціна на свинину живою вагою залишалася на рівні 44,5-46 грн/кг, то у ході торгів 2 березня планові відмітки піднялися на 0,5-2 грн/кг.

Свині
Свині

Таким чином середня ринкова ціна додала 30% в порівнянні з 9-м тижнем та перевищила 47 грн/кг, повідомляють в Асоціації свиноводів Україні.

Як відміччається, очікування постачальників товарних свиней виправдалися, так представники м’ясопереробної галузі цього тижня закуповували свинину в живій вазі по 46-47,5 грн/кг. Лунали й пропозиції з вищою ціною – 48 грн/кг. Втім, “де факто” за такою ціною закупку здійснювали епізодично. Згідно з відгуками м’ясопереробників такий рівень цін для цього періоду та рівню активності реалізації занадто високий.

Як наслідок, деякі оператори або скоротили обсяги заготовки, або ж взагалі її зупинили перейшовши на закупку свинини в інших постачальників або на власні морожені запаси.

Читайте такожНа Житомирщині фермер покинув десятки тварин помирати від голоду

Окрім обмеженої пропозиції свиней забійних кондицій, стимулом для підвищення цін минулого тижня стали очікування кращої торгівлі в період святкових вихідних. Втім в активізацію збуту в святкові дні вірять лише незначна кількість операторів, а їхні оцінки щодо приросту обсягів реалізації досить невеликі – плюс 5-15%. Додатковим фактором підтримки збільшення ціни, за даними асоціації, були погодні умови, які ускладнювали логістичні напрямки для м’ясопереробників: деякі з них були змушені купляти товарне поголів’я виробників, які знаходяться ближче, але за більшою ціною.

Стосовно того чи переросте цей стрибок в стабільно зростаючий процес який протримається до Великодня, м’ясовиробники не дають єдиного прогнозу. Частина з них вважає, що ціни знижуватимуться у відповідь на зниження обсягів реалізації. Інші висувають гіпотезу стабілізації та незначної позитивної динаміки впродовж березня.

Читайте також: Лідером серед імпортерів українського м’яса стали Нідерланди

Оголошені очікування стосовно цін напередодні Великодня також суттєво відмінні та коливаються в районі 48-52 грн/кг”, – прогнозують в асоціації.

За матеріалами AgroPortal

Александра Ильченко

Ніщо так не прикрашає наш агросектор, як блондинки 🙂

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я