На західній Україні заморозки пошкодили левову частину сільськогосподарських культур. У ніч з 6 на 7 червня стовпчик термометра опустився нижче нуля на півночі Рівненської, а також у декількох районах Волинської областей.

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook фермер Іван Хвалько, на його господарстві заморозки пошкодили картоплю.
«У мене пошкоджено майже 1 га картоплі. На лісових галявинах і ближче до сіл рослини постраждали менше, а ось на полях – найбільше. Окрім картоплі також постраждали гарбузи, кабачки та квасоля», – наголосив  аграрій і додав, що заморозки пошкодили посіви у північній частині Рівненської та Волинської областей.

«Дощів не було майже увесь травень, – продовжує фермер. – Два-три рази проходили короткочасні, які лише «прибили пил до землі». Навіть на відео видно, що через малу кількості опадів картопля росте повільно і ще навіть не починала цвісти. Тому 30% посівів ярих зернових, які посіяні у пізні строки, і не встигли вкорінитися, поки була волога у верхніх шарах ґрунту, загинули», – відзначив пан Іван.

«Поступово за кількістю опадів Полісся наближається до степової зони. А в наслідок відсутності опадів стає ризик заморозків, внаслідок удару північних вітрів», – насамкінець зазначив фермер.

Опубліковано Іваном Хвальком 7 червня 2018 р.

Читайте також: ТОП-5 порад для тих, хто хоче розпочати ягідний бізнес. Інтерв’ю з Анатолієм Лиськом

Андрей Мороз

Главная победа – победа над самим собой

Відповісти

Введіть свій коментар!
Вкажіть, будь ласка, своє їм'я